Popularne „gumki” należą do tzw. mechanicznych metod antykoncepcyjnych. Gdy poruszany jest temat prezerwatyw słychać zwykle głosy o tym, że nie dają one stuprocentowej pewności. Czy wobec tego warto je stosować?

Odpowiedź na to pytanie będzie łatwiejsza, gdy przyjrzymy się przyczynom nieskuteczności prezerwatyw. Wymienia się tu np. zbyt późne lub niewłaściwe założenie prezerwatywy. W każdym pudełku kondomów znajduje się instrukcja obsługi i chociaż zapoznanie się z nią może się wydawać wielu osobom zabawne, to warto choć raz zaznajomić się z jej treścią i stosować do zaleceń.

Prezerwatywa może też zostać uszkodzona podczas stosunku. Wiele par nie zdaje sobie sprawy z tego, że niekorzystny wpływ na wytrzymałość gumy ma olej wykorzystywany do produkcji niektórych środków nawilżających. Chcąc umilić sobie wrażenia możemy więc przypadkiem doprowadzić do pęknięcia prezerwatywy. Warto też uważać, by nie uszkodzić kondoma paznokciami.

Jeśli unikniemy wymienionych zagrożeń, prezerwatywy okażą się znacznie bezpieczniejszym środkiem antykoncepcyjnym. Stosowanie „gumek” jest też istotne ze zdrowotnego punktu widzenia. Prezerwatywa uchroni przed zarażeniem wirusem HIV, a także przed chorobami układu płciowego. Dobrze jest również pamiętać o tym, by kupować jedynie paczki prezerwatyw zabezpieczone folią, która gwarantuje, że opakowanie nie było wcześniej otwierane.

augmentin ES to zawiesina wykorzystywana do leczenia wielu chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Antykoncepcja

Właściwe środki prewencyjne