Iniekcje antykoncepcyjne nie należą do zbyt popularnych metod. Polegają one na wykonaniu głębokiego, domięśniowego zastrzyku raz na 8 lub 12 tygodni, w zależności od wyboru konkretnej metody. Długi czas trwania efektu antykoncepcyjnego jest niewątpliwą zaletą tego sposobu kontrolowania płodności, podobnie jak wysoka skuteczność zabiegu. Wśród plusów musimy wymienić również brak wpływu na aktywność seksualną, co ma miejsce w przypadku mechanicznych środków zapobiegania ciąży, takich jak prezerwatywy. Zabieg iniekcji docenią również kobiety, którym mocno dokuczają bóle miesiączkowe – opisywana metoda obniża bolesność miesiączek. Poza tym, krwawienie się zmniejsza lub nawet ustaje. Z drugiej strony jednak, krwawienie traci regularność i może się przedłużać.

Istotne są konsekwencje zdrowotne iniekcji antykoncepcyjnych. Wśród osób stosujących tę metodę radykalnie spada ryzyko zachorowania na raka błony śluzowej macicy. Jednocześnie nie wzrasta ryzyko zachorowania na nowotwór wątroby lub raka szyjki macicy.

Do negatywnych skutków należą natomiast mdłości, trądzik i przyrost masy ciała. Mogą pojawić się również zawroty głowy. Wzrasta też ryzyko pojawienia się torbieli jajników.

klienci, którzy kupili BUDERHIN są bardzo zadowoleni z jego działania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Antykoncepcja

Właściwe środki prewencyjne