Seks jest przyjemny i niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków zdrowotnych. Niektórzy naukowcy twierdzą, ze częste „chodzenie do łóżka” może nawet wyraźnie zahamować objawy starzenia się. Poza tymi pożądanymi konsekwencjami może się jednak pojawić jeszcze jedna i to znacznie poważniejsza. Mowa oczywiście o małym, płaczącym potomku.

Jakby nie patrzeć, spłodzenie dziecka jest głównym naturalnym celem zbliżenia, a przyjemność to tylko dodatek do aktu prokreacji. Z tego powodu niektóre osoby, zwłaszcza te o silnych przekonaniach religijnych uważają antykoncepcje za rozwiązanie nieetyczne. Czy można w tej krytyce znaleźć choć cień zasadności? Raczej nie.
Antykoncepcja bywa nazywana

a kontrolą płodności i to sformułowanie lepiej oddaje jej pozytywny charakter. Argumentów przemawiających za antykoncepcją jest wiele. W końcu nikt nie unika ciąży bez powodu. Pierwszym „za” może być trudna sytuacja materialna pary. Jeśli ledwo starcza nam „do pierwszego”, nierozsądnie byłoby brać na siebie odpowiedzialność, jaką jest opieka nad małym dzieckiem. W skrajnym przypadku narodzone dziecko mogłoby nawet zostać odebrane przez opiekę społeczną. Poza uwarunkowaniem ekonomicznym możemy też wskazać na niewłaściwy wiek potencjalnych rodziców lub ich niedojrzałość emocjonalną.

W każdym z tych wypadków ciąża oznaczałaby nie tylko kłopoty rodziców, ale przede wszystkim brak odpowiednich warunków dla rozwoju małego dziecka. Antykoncepcja pozwala na wybranie właściwego momentu, co służy i rodzicom, i przyszłemu potomstwu.

Krytycy powiedzą jednak, że lepszym rozwiązaniem od prezerwatyw, tabletek czy wkładek jest po prostu abstynencja seksualna. Niestety również z tym stwierdzeniem nie można się zgodzić. Nawet, jeśli będziemy w stanie odmówić sobie samej przyjemności, brak seksu odbije się niekorzystnie na naszym zdrowiu – zarówno psychicznym jak i fizycznym. Niezaspokojenie może prowadzić do nerwowości, rozkojarzenia a także depresji i patologicznych zachowań seksualnych. Regularny seks zmniejsza również ryzyko wystąpienia wielu chorób związanych z układem płciowym, w tym raka prostaty.

Natura stworzyła nas tak, że przynajmniej od czasu do czasu powinniśmy pozwolić sobie na zbliżenie. Natomiast uwarunkowania społeczne nie pozwalają na niekontrolowane zachodzenie w ciąże. Dlatego powstała antykoncepcja i z pewnością warto ją stosować.

lekiem o wysokiej skuteczności jest ambirix, który bardzo polecamy Zobacz co to są meningokoki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Antykoncepcja

Właściwe środki prewencyjne